Co na przetłuszczające się włosy? Poznaj sposoby na zwalczanie tej dolegliwości!

Przetłuszczające się włosy to bardzo częsty problem i dotyka on setek tysięcy Polaków. Stoi za nim wiele przyczyn. Jedną z najczęstszych będą uwarunkowania genetyczne, które sprawiają, że gruczoły rozlokowane na skórze produkują nadmierną ilość sebum - substancji, która chroni skórę przed wysuszeniem. Łój skórny zabezpiecza nas też przed bakteriami. Musimy o tym pamiętać, bo to nasz sprzymierzeniec, który po prostu czasem jest uciążliwy. W związku z tym, wszystko co zastosujesz na przetłuszczające się włosy powinno działać zgodnie z naturą.

Sebum - jak nie zrobić sobie krzywdy podczas mycia włosów?

Nadmierne stosowanie środków wysuszających skóry może pomóc w walce z przetłuszczającymi się włosami, ale jednocześnie może także na ciebie ściągnąć plagę łupieżu. To oczywista konsekwencja, więc jeśli stosujesz zbyt wiele preparatów, albo wybierzesz te o niewłaściwym działaniu to będziesz odczuwać z tego powodu inne negatywne skutki.

Prawidłowa walka z przetłuszczającymi się włosami - co i jak stosować?

Żeby wyjść zwycięską ręką z walki z przetłuszczającymi się włosami musisz pamiętać o kilku rzeczach. Gruczoły łojowe dostosują się do częstotliwości mycia włosów. Jeżeli będziesz to robić nieregularnie, albo zbyt często, to sprawisz, że będą one pobudzone do działania. Efektem tego będzie jeszcze szybsze produkowanie sebum. Skutki są proste do przewidzenia.

Nie pobudzaj gruczołów łojowych - myj włosy delikatnie!

Gruczoły łojowe pobudzane są podczas mycia. Spłukiwanie pasm gorącą wodą, intensywne wcieranie szamponu w skórę czy też nadmierne czesanie zaraz po myciu. Jeżeli to robisz, to możesz mieć pewność, że twoja skóra będzie produkować nadmierną ilość sebum. Żeby tego uniknąć wcieraj odżywki i szampon delikatnie pomijając te miejsca, które nie wykazują objawów przetłuszczenia. Możesz także spłukiwać włosy chłodną wodą. To powinno zdecydowanie pomóc.

Stosuj naturalne i sprawdzone kosmetyki - włosy nie lubią zmian

Włosy i skóra potrzebują czasu do zaakceptowania nowych kosmetyków. Najlepiej nie zmieniać ich za często i stosować zwłaszcza te opierające się o naturalne składniki na bazie np. rzepy czy pokrzywy. Pomocne są także szampony z węglem aktywnym, który odpowiednio chronią skórę i gruczoły. Jeżeli znajdziesz środki, które przynoszą ci ulgę, myjesz włosy w regularnych odstępach czasowych i nie stymulujesz zanadto swojego organizmu do produkcji sebum to masz szansę pozbyć się tego problemu. Powinno ci się udać ograniczyć przetłuszczanie się włosów, co będzie wielkim sukcesem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium