Kostka toaletowa i zawieszki do WC – perfekcyjna czystość i zapach

Czystość i przyjemny, świeży zapach w toalecie świadczą o higienie i sprawiają, że korzystanie z łazienki jest znacznie przyjemniejsze. Prostym sposobem na utrzymania świeżości pomiędzy regularnym sprzątaniem jest stosowanie kostki do WC. Zamontowana w muszli kostka toaletowa dba o czystość toalety przy każdym spółkowaniu wody. Stosowanie kostki do WC zapewnia odpowiedni standard higieny i sprawia, że Twoja toaleta zawsze jest świeża i miło pachnąca. Zawieszki do WC posiadają wygodne plastikowe uchwyty umożliwiające zamontowanie WC kostki bezpośrednio pod krawędzią toalety. Taki sposób mocowania jest wyjątkowo prosty i daje możliwość częstej wymiany zawieszki lub samej kostki. Regularne stosowanie kostki do toalety zapewnia szereg korzyści w postaci czystej i wolnej od osadów muszli, niezbędnego poziomu higieny oraz ładnego zapachu w Twojej łazience. Zabezpieczenie przed osadzeniem kamienia i osadów oznacza także mniej mycia przy sprzątaniu toalety.

Sprawdź również: Produkty marki Kala, Cluo oraz Dr. Beckmann.

Zawieszki i kostki do WC

KRET ocean fresh 3x50g - kostka do wc KRET ocean fresh 3x50g - kostka do wc
Marka: Kret
Cena: 6,99 zł
zobacz więcej
KRET Bio 150g - kostka do spłuczki KRET Bio 150g - kostka do spłuczki
Marka: Kret
Cena: 6,99 zł
zobacz więcej
CLUO Kwiatowa 40g - kostka do WC CLUO Kwiatowa 40g - kostka do WC
Marka: Cluo
Cena: 1,59 zł
zobacz więcej
BRAIT Mystic Rose 45g - kostka toaletowa BRAIT Mystic Rose 45g - kostka toaletowa
Marka: Brait
Cena: 3,49 zł
zobacz więcej

Osobną kategorią produktów są kostki do spłuczki. Ten rodzaj WC kostki umieszcza się wewnątrz zbiornika na wodę. Kostki do spłuczki są więc niewidoczne, co zapewnia przewagę estetyczną w stosunku do tradycyjnej kostki do WC. Umieszczony w zbiorniku preparat rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu bakteriobójcza substancja jest rozprowadzana po całym systemie wodnym toalety, a Ty możesz cieszyć się idealną świeżością.

Dlaczego warto używać kostki do toalety?

Kostka toaletowa i zawieszki do WC łączą w sobie kilka niezwykle praktycznych funkcji. Podczas spłukiwania przepływająca woda wyzwala aktywną formułę WC kostki, która zwalcza brud i zarazki obecne we wnętrzu toalety. Zapobiega również powstawianiu kamienia oraz tworzeniu się brązowych osadów wewnątrz muszli oraz stale utrzymuje higieniczne warunki w toalecie, co ma szczególne znaczenie, gdy korzysta z niej większa liczba osób. Zawieszki do WC to także łatwy sposób na utrzymanie świeżości i czystości poza regularnym sprzątaniem toalety. Dzięki temu zawsze gdy myjesz muszlę, masz już ułatwione zadanie. Ścianki toalety są wolne od trudnych do usunięcia zabrudzeń oraz nieprzyjemnych nalotów powstałych na wskutek codziennej eksploatacji. Kostki do WC mają szeroki wybór zapachów, poczynając od leśnego, po lawendowe, cytrynowe czy nawet o zapachu mięty. Stosowanie kostki do toalety jest więc prostym sposobem na utrzymanie w łazience ładnego zapachu oraz eliminację tych mnie przyjemnych. Możesz także regularnie zmieniać zapachy, a tym samym nadawać swojej łazience za każdym razem powiew świeżości, który z pewnością ucieszy domowników.

Stosowanie kostki do spłuczki to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci niemal zapomnieć o czyszczeniu toalety. Przewaga w stosunku do tradycyjnej kostki do WC polega na tym, że wrzucasz je do zbiornika z wodą, dzięki czemu przy spłukiwaniu woda z odświeżającym detergentem dociera w każde miejsce. Znacznie wolniejsze rozpuszczanie sprawia, że formuła kostki do spłuczki jest bardziej efektywna i zapewnia jeszcze dłuższą świeżość oraz higienę wewnątrz muszli. W ofercie środków pomagających utrzymać czystość w toalecie znajdziesz również żelowe krążki, które z łatwością przylepisz do wewnętrznej strony muszli. Preparat uwalnia czyszczącą substancję przy każdym spłukiwaniu wody, aż do całkowitego rozpuszczenia się. Szeroki wybór zapachów i kształtów pozwala znaleźć produkt idealny do Twojej toalety.

Jak stosować kostki do toalety?

Stosowanie kostki do toalety jest niezwykle proste. Zawieszki do WC mogą być jednorazowe lub posiadać wymienialny wkład. To drugie rozwiązanie jest bardziej ekologiczne, ponieważ używasz tej samej plastikowej obudowy kilkukrotnie. Wymiana kostki nie należy jednak do szczególnie przyjemnych czynności, więc jeśli zależy Ci na wygodzie i większej higienie, możesz postawić na jednorazowe kostki do WC. W obu przypadkach kostka toaletowa działa aż do całkowitego wypłukania substancji czyszczącej. Gdy zobaczysz, że w środku zawieszki do WC jest pusto, czas na wymianę kostki do WC. Mocując zawieszki do WC, pamiętaj o ich starannym umiejscowieniu, tak aby nie odczepiły się podczas spłukiwania wody. Wbrew obiegowej opinii kostki do WC w zawieszkach nie powinny być montowane od góry muszli, obejmując kołnierz. Plastikową część będącą uchwytem zamocuj w rancie muszli, wtykając ją na rozpór. Takie umiejscowienie WC kostki zapewnia stabilność oraz odpowiedni przepływ wody, dzięki czemu kostka toaletowa działa prawidłowo i zapewnia czystość Twojej toalecie.

Kostki do WC stosowane do spłuczki są jeszcze prostsze i bardziej higieniczne w montażu. Wystarczy, że otworzysz zbiornik na wodę i wrzucisz do niej produkt. Upewnij się jednak, że kostka toaletowa jest całkowicie zanurzona. Tylko pełne zanurzenie w wodzie zagwarantuje prawidłowe działanie WC kostki. Wrzucając produkt do zbiornika, postaraj się umieścić go w miejscu najbardziej oddalonym od rury wylotowej. Dzięki temu kostka nie zostanie porwana przez przepływ wody i nie zablokuje wylotu ze zbiornika spłuczki. Kostki do spłuczki najczęściej stosowane są w tradycyjnych toaletach kompaktowych. Nie oznacza to jednak, że jeśli posiadasz spłuczkę wbudowaną w ścianę, ten rodzaj WC kostki nie jest dla Ciebie. Każda spłuczka, nawet ta najbardziej minimalistyczna, projektowana jest w taki sposób, aby zapewnić łatwy dostęp do jej wnętrza w razie potencjalnej awarii. Wystarczy więc poszukać informacji o konkretnym modelu i dowiedzieć się, jak otworzyć w jego przypadku spłuczkę. Kostki do spłuczki należy wymieniać co około 3 miesiące. Wszystkie kostki do WC posiadają ochronne papierki, dzięki którym podczas montażu nie masz bezpośredniego kontaktu z detergentem. Mocując nową kostkę, nie ściągaj zabezpieczenia. Papierek wykonany jest z rozpuszczalnej substancji. Wystarczy więc, że przez kostkę będzie regularnie przepływać woda, a substancja czyszczącą sama przeniknie przez jego warstwę. Możesz także postawić na odświeżacz do toalety w formie żelowych krążków. Odświeżacz wystarczy przykleić we wnętrzu muszli toalety. Wybierając jego umiejscowienie, upewnij się, że znajduje się w torze przepływu wody podczas spłukiwania. Żelowy odświeżacz stopniowo rozpuszcza się, uwalniając antybakteryjną substancję. Gdy zauważysz, że już całkowicie się rozpuścił, czas zamontować kolejny.

Kostki na WC – na jaką markę i rodzaj kostki postawić?

Kostki do WC to popularny produkt znajdujący się w ofercie handlowej wielu marek produkujących środki do utrzymania czystości. Jedną z nich jest Bref. Zawieszki do toalety z serii Power Active zapewniają kompleksowe działanie, które sprawia, że toaleta jest higieniczna i przyjemnie pachnie.

Cztery kolorowe kulki chronią muszlę przed osadzaniem się kamienia i generują czyszczącą pianę, która dba o czystość toalety także pomiędzy spłukiwaniem. Szeroka gama zapachów sprawia, że możesz wybierać zarówno wśród klasycznych zapachów, jak cytrusowy, morski czy zielony las, jak i zdecydować się na bardziej okazjonalne. Kret to firma, która specjalizuje się w preparatach do udrażniania rur. Wieloletnie doświadczenie w walce z kamieniem i osadami sprawia, że opracowane przez markę kostki do WC są niezwykle efektywne i skuteczne. W ofercie Kreta znajduje się klasyczna kostka toaletowa oraz kostki do spłuczki. Preparaty cechują się innowacyjną formułą, łączącą aktywne czynniki czyszczące oraz zapachowe. Kostki nie tylko odświeżają toaletę, ale także chronią zbiornik przez osadzaniem się w nim zanieczyszczeń. Kostki do spłuczki marki Kret posiadają złożoną formułę, która zapobiega powstawaniu kamienia i osadu również w zbiorniku na wodę. Detergent degraduje tłuszcze i upłynnia osady stale, wspomagając naturalne procesy rozkładu i udrożniając przewody kanalizacyjne. Pozostawiona higieniczna czystość zwiększa komfort podczas codziennego użytkowania toalety.

General Fresh stawia na produkty zapewniające skuteczne i szybkie działanie odświeżające. Kostki do WC działają z dużą silą, dzięki czemu usuwają obecne w toalecie zarazki i bakterie. Produkt rewelacyjnie sprawdzi się także, jako kostka toaletowa barwiąca do spłuczki. Zabarwiona woda zapewnia intensywną świeżość, przyjemny zapach oraz mocne działanie przeciwbakteryjne. W ofercie producenta znajdują się kostki dające różne efekty kolorystyczne. Możesz zabarwić wodę na niebiesko, zielono, a nawet fioletowo! Jeśli wolisz prostsze rozwiązania, postaw na punktowy żel do WC. Higieniczną aplikację umożliwia specjalny plastikowy aplikator. Wystarczy, że przystawisz go do wewnętrznej strony muszli toaletowej i gotowe!

Kostka toaletowa Domestos to sprawdzone i pewne rozwiązanie. Kostki do WC tej marki posiadają unikalne połączenie trzech warstw oraz trzech funkcji, dzięki czemu produkt dociera zawsze tam, gdzie rozwijają się bakterie. Zapobiega przy tym powstawianiu kamienia i nieestetycznych osadów oraz pozostawia świeży zapach w toalecie. Aktywne składniki czyszczące oraz skoncentrowana formuła sprawiają, że Domestos to kompletna higiena przy każdym spłukaniu wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium